Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Blog
10.02.2021 Z dílny
Lednová tvorba na přání ❄️☃️❄️
❄️☃️❄️ Po novém roce jsme zase vyráběli podle vašich nápadů. Článek o tom, co jsme v lednu vytvořili na přání. číst celé
01.02.2021 Dekorace
❤️ SRDCE nejen pro zamilované
🥰 Rádi si připomínáme a stvrzujeme vzájemnou lásku. číst celé
07.01.2021 Z dílny
Prosincová tvorba na přání ❄️☃️❄️
❄️☃️❄️ Vánoční čas přinesl spoustu splněných přání. Článek o tom, co jsme v prosinci vytvořili v dílně. číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Materiály
  4. Druhy dřeva, aneb z čeho si u nás můžete vybrat.

Druhy dřeva, aneb z čeho si u nás můžete vybrat.

Dřevin se na světě vyvinulo nepřeberné množství, aby se přizpůsobili svým zeměpisným podmínkám. V naší dílně používáme především dřevo pocházející z našich krajin. Není v našich silách všechno dřevo si sami zpracovávat, avšak především na soustružení či na některé rozměrnější výrobky je vhodné použít dřevo čerstvé a je příjemné když člověk dřevo zná již od stromu.

Chceme Vám tímto nastínit na co se dá v naší dílně narazit.

 

Mísy řezané z jasanového dreva

 

 

Jehličnaté dřeviny

Smrk - dřevo je bílé, až slabě nažloutlé v celé ploše, má výrazné letokruhy a mírný lesk. Na řezbářské práce není vhodné pro odlišnou hustotu letního a jarního dřeva. Je používán především na konstrukční dřevo, nebo např na hudební nástroje.

Borovice - dřevo má oranžově hnědé jádro a širší bílou běl, má výrazné letokruhy, a tedy i rozdíl v hustotě letního a jarního dřeva. Má přirozený lesk způsobený vyšším obsahem pryskyřice. Používá se především v interiéru např. na nábytek.

Modřín - má žlutobílou běl, jádro červenohnědé, tmavé suky, silně oxidačně tmavne.  Dřevo je elastické a pevné. Velice tvarově stálé, o něco tužší než předešlé. Používalo se na podlahy, v dnešní době se používají spíše tvrdší listnaté dřeviny.

 

Listnaté dřeviny

Dub - dřevo má žlutohnědé až tmavohnědé mohutné jádro a úzkou nahnědlou běl. Obsahuje velké množství tříslovin, vlivem vody tmavne až černá. Dřevo je husté, tvrdé, těžké, snadno se štípe. Z našich dřevin je nejpevnější a nejtrvanlivější. Dub zimní se lépe opracovává, je měkčí a má jemnější strukturu. Díky velkému množství tříslovin se dá přirozenou cestou probarvovat do tmavých až namodralých odstínů. Dub se dobře hodí pro větší práce i do exteriéru.

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli